СБУ заблокує новий перелік антиукраїнських сайтів

СБУ заблокує новий перелік антиукраїнських сайтів

Найближчим часом буде заблоковано новий перелік сайтів, які загрожують нацбезпеці

Начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук заявляє, що найближчим часом буде заблоковано новий перелік інтернет сайтів, що загрожують національній безпеці .

“Наявна у Служби безпеки інформація свідчить про те, що основний нахил російські спецслужби будуть робити на гібридну агресію: кібератаки, атаки на кібернетичний простір і об’єкти критичної інфраструктури. А також другий вектор – інформаційні впливи, фейкові новини і атаки на інформаційний простір”, – сказав Климчук в ефірі одного з українських телеканалів.

Він підкреслив, що у СБУ є інформація, що спецслужби РФ готують потужні кібератаки перед виборами в Україні і під час самих виборів.

“Вони можуть здійснюватися не тільки на електронні системи безпосередньо Центральної виборчої комісії, а можуть атакувати будь-які об’єкти критичної інфраструктури, такі як транспорт, зв’язок, фінанси та енергетика”, – додав Климчук.

З його слів, такі дії можуть негативно вплинути на процес виборів.

Водночас представник СБУ підкреслив, що Україна зможе ефективно реагувати на такі кіберзагрози.

Що стосується втручання в інформпростір, то Климчук повідомив, що Росія вкладає значні кошти і зусилля в розвиток мереж інтернет сайтів, які ретранслюють пропагандистські ідеї, а також використовують для таких цілей соціальні мережі.

“За останній рік було заблоковано близько 2 тис. фейковий акаунтів (у соцмережах – ред.), було подано для санкцій близько 200 інтернет сайтів, які пропагували Російську ідеологію. Цього року подано ще 100 сайтів, які найближчим часом, найближчим указом президента буде введено в дію рішення РНБО і ці сайти будуть також заблоковані”, – додав Климчук.

Ба більше, він зазначив, що останнім часом СБУ фіксує групи інтернет агітаторів, які співпрацюють з російськими кураторами і отримують від них грошову винагороду й завдання з дискредитації виборчого процесу.

Як ми писали, секретар РНБО Олександр Турчинов назвав шість головних загроз від Росії для України. Він зазначив, що Москва атакує по всіх фронтах – не тільки військовою міццю, але й тисне на українську економіку та розбушувалася у кіберпросторі.

Водночас вітчизняні спецслужби і низка експертів відзначають, що активність РФ проявляється в межах гібридної агресії проти українців, утримуючись поки від форсування військових дій на Донбасі і організації нових терактів у нашому тилу. Експерти розповіли сайту “Сегодня”,яких “сюрпризів” очікувати від путінської Росії на виборах в Україні. Відзначається, що Кремль почав “бити” по чотирьох ключових напрямках.

https://ukr.segodnya.ua/politics/sbu-zablokiruet-novyy-perechen-antiukrainskih-saytov-1220162.html


Залишити відповідь